Національний банк пропонує встановити вимоги щодо наявності в індивідуальній частині договору ОСЦПВ електронного підпису споживача та кваліфікованого електронного підпису страховика або страхового посередника. Про це повідомляє НБУ.
Зміни планують внести у постанову №175, яка була прийнята Нацбанком 20 грудня 2023 року. Вона передбачає підписання договорів страхування кваліфікованим електронним підписом, але зараз не поширюється на договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ).
Проєктом передбачається:
– Заборона надання споживачу паперової або електронної копії (включаючи засвідчену) договору ОСЦПВ та додатків до нього (за наявності) замість оригінального примірника договору ОСЦПВ страхувальника та додатків до нього (за наявності);
-Встановлення вимог щодо наявності в договорі ОСЦПВ (в його індивідуальній частини):
1) Електронного підпису споживача з урахуванням вимог законодавства України
2) Кваліфікованого електронного підпису особи, уповноваженої страховиком або страховим посередником на підписання договорів страхування, із кваліфікованою електронною позначкою часу, накладений такою особою.
Нацбанк оголосив про початок обговорення проєкту змін до постанови. Документ має гармонізувати вимоги для договорів автоцивілки (ОСЦПВ) в частині належного підписання договору страхування страховиком або уповноваженим страховим посередником.
Постанова набирає чинності з 1 січня 2025 року. Нацбанк приймає зауваження та пропозиції до проєкту до 09 вересня 2024 року.