Страхова компанія The Swiftest склала список найнебезпечніших і найбезпечніших країн світу для водіїв автомобілів на основі статистики дорожнього руху, зібраної за найбільш відвідуваними туристичними напрямками світу.
Як пише Travel Off Path, більшість туристичних напрямків Заходу пропонують розгорнуту мережу автобусів та поїздів, що дозволяє мандрівникам діставатися всіх найпопулярніших локацій громадським транспортом. Однак на глобальному Півдні ситуація набагато гірша. У деяких місцях оренда автомобіля є єдиним прийнятним варіантом, але така подорож часто пов’язана з ризиком.
Щоб скласти свій список, у The Swiftest порівняли сім різних факторів для 50 провідних туристичних напрямків світу, що відображають соціальний добробут, інфраструктуру та безпеку країни. Усі чинники були розраховані з урахуванням частоти виникнення смертельних випадків на 100 тисяч жителів.
При оцінці безпеки дорожнього руху компанія прийняла систему оцінок від A+ (найбезпечніший) до F (найнебезпечніший).
Загалом сім країн отримали оцінку F:
Домініканська Республіка — 64,6 смерті у ДТП на 100 тисяч осіб.
Саудівська Аравія — 35,9.
Таїланд — 32,2.
В’єтнам — 30,6.
Малайзія — 22,5.
Іран — 21,5.
ПАР — 22,2.
Зокрема Домініканську Республіку ВООЗ назвала найгіршою за кількістю дорожньо-транспортних пригод на одного жителя у світі. За даними організації, основною причиною смерті людей віком від 15 до 29 років у Домініканській Республіці є автомобільні аварії зі смертельними наслідками.
Водночас оцінки A+ або A як найбезпечніші для водіїв отримали 12 країн:
Сінгапур — 2,1 смерті у ДТП на 100 тисяч людей.
Швейцарія — 2,3.
Ірландія/Швеція — 3,1.
Велика Британія — 3,2.
Японія — 3,6.
Данія — 3,7.
Німеччина — 3,8.
Ізраїль/Іспанія — 3,9.
Нідерланди — 4,0.
Австралія/Австрія — 4,9.
Крім того, у The Swiftest визначили найнебезпечніші та найбезпечніші за кількістю смертельних випадків країни за такими критеріями, як вбивства, отруєння, антисанітарія, локальні захворювання, природні катастрофи та нещасні випадки.