На дорозі ніхто не застрахований від непередбачуваних ситуацій, тому так важливо мати страховий поліс “автоцивілки”. Він забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну потерпілих внаслідок ДТП.
Нерідко виникає питання, як правильно оформити поліс ОСЦПВ при зміні автовласника.
Існує кілька варіантів оформлення страхового поліса, щоб забезпечити неперервний захист, кажуть в МТСБУ:
1. Якщо ви купуєте вживаний автомобіль, власник може передати вам свій поліс ОСЦПВ безоплатно або за винагороду. Це означає, що страховий поліс продовжує діяти на автомобіль незалежно від зміни власника. Таким чином, ви будете захищені з моменту покупки до закінчення терміну дії поліса.
2. Колишній власник переносить кошти на оформлення нової автоцивілки для іншого автомобіля.
Цей варіант використовується, коли водій придбав новий автомобіль. Колишній власник транспортного засобу повинен звернутися до своєї страхової компанії, щоб розірвати чинний договір та перенести залишок коштів на оформлення нового поліса на інше авто. Розірвання чинного договору відбувається одночасно з укладенням нового.
3. Якщо колишній власник автомобіля не планує купувати новий транспортний засіб, він може повернути залишок коштів від розірвання договору ОСЦПВ.
ОСЦПВ є обов’язковим за законом, тому важливо вчасно оформити поліс автоцивілки. В будь-якому випадку, ваш страховий поліс гарантує захист у разі дорожньо-транспортної пригоди, запобігаючи фінансовим труднощам.